Organizacija nastave na daljinu

Autor: Milena Maračić, 16. 3. 2020.

Obavještavamo učenike da su na stranicama "Škole za život" objavljeni online materijali za nastavu (https://skolazazivot.hr/video-lekcije/), a na stranicama Ministarstva (https://mzo.gov.hr/vijesti/nastava-na-daljinu-raspored/3597) osnovni raspored i program emitiranja sadržaja za učenike osnovnih škola.

U našoj školi nastava na daljinu za predmetnu nastavu će se održavati prema redovnom rasporedu sati putem oformljenih virtualnih razreda i ostalih servisa za dijeljenje informacija, prema uputama razrednika i predmetnih učitelja. Komunikacija će se odvijati putem e-pošte i virtualnih razreda (@shole.hr, MS Teams, Edmodo i sl.).

Iz redovnog rasporeda se izuzima nastava TZK-a koja će se odvijati svakodnevno kroz individualne tjelesne aktivnosti učenika kod kuće, prema ponuđenom planu rada učiteljice TZK-a. Učenici će pratiti vlastite aktivnosti kroz online planer te će o svemu biti obaviješteni putem ranije navedenih komunikacijskih kanala.

Razredna nastava odvija se kroz redovito praćenje TV programa na HRT3 i komunikaciju s razrednicima putem e-pošte.

POČETAK NASTAVE JE 17.3.2020. U 7:30 SATI ZA RAZREDNU I PREDMETNU NASTAVU.

Molimo učenike da redovito prate upute i obavijesti razrednika i predmetnih učitelja, koje će dobivati putem navedenih servisa, te da redovito izvršavaju zadane obaveze i zadatke jer se radi o redovnoj nastavi, samo na daljinu. Obaveze rasporediti tijekom dana i kombinirati različite aktivnosti kako bi se izbjeglo predugo provođenje vremena za ekranom.

Dragi učenici, od vas se očekuje samodisciplina i odgovorno praćenje online nastave. Roditelje molimo da budu podrška svojoj djeci, da ih potiču na rad i u koordinaciji surađuju sa školom.

Karmen Sklepić