Obilježili smo Valentinovo i Fašnik

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 19. 2. 2018.

U utorak 13. veljače u razrednoj je nastavi obilježen Fašnik veseljem, plesom i šarenim maskama dok su učenici predmetne nastave plesom pod maskama proslavili zajedno Fašnik i Valentinovo.

Kroz prvi dio programa u predmetnoj nastavi (tradicionalne valentinovske igre) vodio nas je 7. razred sa svojom razrednicom Dijanom Radek. Zbor i recitacije kao uvodni dio, zanimljive i šaljive igre spretnosti, koordinacije, mirnih ruku, uigranosti i povjerenja u partnera kad su ti zavezane oči bili su  dio vesele  atmosfere.

Za parove pobjednike svake igre diploma i čokolada a najspretniji i najsretniji par učenika u finalu bili su Tena Tomašić i David Hunjadi (oboje 6. razred), dok su naši učitelji Andrijana Perčić i Domagoj Zoričić pobijedili u igri slaganja puzzli.

Zahvaljujemo učiteljicama Nataliji Guterman-Vuk i Lidiji Novak Levatić na pomoći oko organizacije programa.

I dok su neki bili zauzeti čitanjem valentinovske pošte koja se marljivo prikupljala tjedan dana, svi koji su željeli natjecali su se u izboru NAJ MASKE.

Bilo je tu originalnih kokica, mama i trudnica, princeza i ratnika, majstora, zombija, pankera, ludih osamdesetih ... i žiriju je jako teško bilo odabrati najbolje u dvije konkurencije: najljepše i najoriginalnije maske!

Svi sudionici  potrudili su se  do najsitnijih detalja i pokazali zavidnu kreativnost.

Treće mjesto osvojili su Stela Lovrec (6.r.) i Luka Zadravec (8.r.), drugo mjesto Lea Zadravec (5.r.) i Tara Kos (7.r.) a pobjednici su bili Luka Kralj (6.r.) i Filip Pilaj (8.r.).

Nadamo se da će svi pobjednici snalažljivo iskoristiti zanimljive nagrade!

* * * * *

U razrednoj nastavi su učenici scenske grupe, pod vodstvom učiteljice Ljubice Žabek-Horvatić, pripremili fašničke recitacije, a učenici 4.r. su sa svojom učiteljicom Silvijom Soldat izveli ljubavni igrokaz. Nakon prigodnog programa birale su se NAJLJEPŠE I NAJORIGINALNIJE MASKE.

Prvo mjesto za najljepšu masku osvojio je Luka Novak (1. r.), drugo mjesto Leoni Petričević (2. r.), a treće mjesto Filip Jambrović (4. r).

Prvo mjesto za najoriginalniju masku osvojile su sestre Leona i Dina Drakulić (1. i 2. r.), drugo mjesto Borna Pilaj i Hana Horvat (4. r.), a treće mjesto Nina Gregorinčić (4.r).

Čestitke svima na vrlo originalnim i maštovitim maskama!

Dijana Radek, razrednica 7. razreda
Iva Novak, asistentica u nastavi

Pogledajte vesele, šarene i zanimljive prizore s naše "male i velike" školske maškarade kao i uvijek i iznova originalne valentinovske igre u galeriji Fašnik i Valentinovo 2018.

« Ožujak 2024 »