Sveta Kata, slastice i vjenčići na vrata!

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 1. 12. 2017.

Školski projekt i humanitarni sajam za Sv. Katu - u sklopu projekta "Škole za Afriku"

Već tradicionalno, u tjednu koji prethodi blagdanu Svete Katarine, u našoj se školi provodi projekt kojeg svake godine malo izmijenimo i "ukrasimo" novitetima ...

Tako smo ga ove godine realizirali u tjednu od 20. do 25. studenog pod geslom "Svata Kata, slastice i vjenčići na vrata!".

Kroz cijeli su se tjedan održavale prigodne radionice.

Članovi ekološke grupe Čuvari prirode, s voditeljicom Ivanom Štimec Protrka, izradili su ukrasne vrećice za božićnu pšenicu te male čovječuljke punjene božićnom pšenicom (u čemu im je pomogla asistentica Martina Kuzma), a također su zajedno s članovima učeničke zadruge, učiteljem likovne kulture Domagojom Zoričićem, učiteljicom prirode Andrijanom Perčić te ostalim zainteresiranom učiteljima i učenicima izrađivali i adventske vjenčiće.

Učenička je zadruga, s voditeljicom Martom Lončar – Vinković za sajam pripremila kalendar radova u vrtu, dok su učiteljice Dijana Radek, Andrijana Perčić i Silvija Soldat zajedno s našom kuharicom Jasnom organizirale radionice pečenja kolača za dio učenika. Projektu su se priključile i mame i bake naših učenika, koje su kod kuće ispekle mnoštvo prhkih kolača za naš sajam te im svima ovom prilikom od srca zahvaljujemo!

Sajam je prošao nadasve uspješno, a dio prikupljenog novca već se tradicionalno odvaja za Unicefov projekt „Škole za Afriku“.

Jelena Kolar Dokleja
Školska knjižničarka

Pogledajte foto-zapise s radionica izrade ukrasa i kolaća kao i s humanitarnog sajma koje smo razdijelili u dvije foto-galerije: Radionice uoči Svete Kate 2017. i Humanitarni sajam Sveta Kata 2017.

« Ožujak 2024 »