Posjetio nas je Orbitov Zubomobil (u sklopu projekta "Za ljepši osmijeh djece")

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 15. 10. 2017.

Našu školu je 13.10.2017. god. u popodnevnim satima posjetio Zubomobil, prva dentalna mobilna ambulanta u Hrvatskoj, u sklopu Orbitovog projekta "Za ljepši osmijeh djece". Učenici razredne nastave (1. do 4.r) prisustvovali su edukativnom predavanju i pregledu zubi ...

Najprije se prisustvovali predavanju o dentalnoj higijeni koje su održale stomatologinje Lucija i Lucija, a nakon toga svakom su  učeniku pregledani zubići. Nakon pregleda dobili su svoj zubni karton, diplomu i prigodni poklon, a učenici koji nemaju karijes dobili su i posebni poklon od tete Ive, koordinatorice projekta "Za ljepši osmijeh djece". Učenici su bez straha pristupili pregledu, što je i cilj projekta.

Ovaj posjet Zubomobila zapravo je dio projekta razredne nastave pod nazivom "Živjeti zdravo" u okviru kojeg se edukacijom i prevencijom nastoji utjecati na vođenje zdravog načina života kod naših učenika. Ovo je tek dio aktivnosti koje su planirane u sklopu navedenog projekta, a sa slijedećim aktivnostima nastavljaju već slijedećeg tjedna kada im u goste dolaze djelatnici HMU, njihovi "poznanici" s Bundeka i proslave Svjetskog dana školskog mlijeka (kojeg su naši učenici i učiteljice razredne nastave obilježili u sklopu stručne ekskurzije u Zagreb u mjesecu rujnu).

Silvija Soldat
koordinatorica projekta "Živjeti zdravo"

Foto: učit. Silvija Soldat

« Ožujak 2024 »