Stručna ekskurzija učenika razredne nastave u Zagreb (uz Svjetski dan školskog mlijeka)

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 30. 9. 2017.

U srijedu, 27.9.2017. učenici razredne nastave bili su na stručnoj ekskurziji u Zagrebu i s ponosom na Bundeku, povodom Svjetskog dana školskog mlijeka, otpjevali svoju pjesmu Mlijeko je eko koju je napisao Fran Tomašić iz 4.r., a uglazbila naša učiteljica glazbene kulture Natalija Guterman-Vuk...

U ranim jutarnjim satima krenuli su put Zagreba, ponavljajući gradivo hrvatskog jezika, prirode i društva i glazbene kulture. Naime, pjesmicama koje su sami napisali, naučili recitirati kao i pjesmom koju je uglazbila naša učiteljica glazbene kulture, trebali su se predstaviti na proslavi 18. Svjetskog dana školskog mlijeka na zagrebačkom Bundeku.

Svaki učenik dobio je prigodnu majicu, a Vindija i Dukat darovale su našim učenicima mlijeko, jogurte i pudinge. Učenici su svi zajedno na velikoj pozornici otpjevali našu pjesmu "Mlijeko je eko", koju je napisao Fran Tomašić iz 4. razreda, a uglazbila naša učiteljica glazbene kulture Natalija Guterman-Vuk, te recitirali pjesmice o mlijeku, siru i svim mliječnim proizvodima koje vole.

Nakon nastupa na Bundeku, krenuli su u kazalište "Mala scena" gdje su odgledali predstavu "Muka malog vuka", a zatim krenuli u razgled grada i posjet Saboru.
U Saboru su učenici 3. i 4. razreda puno naučili o tome kako radi Sabor i što se sve tamo zbiva, a neki od učenika čak su izrazili želju da jednog dana i oni budu saborski zastupnici. Nakon šetnje Zagrebom, umorni, ali zadovoljni doživljenim, krenuli su put Gornjeg Mihaljevca.

Sigurno će još danima prepričavati o svemu što su vidjeli, saznali i doživjeli.

Silvija Soldat
voditeljica stručne ekskurzije

Zanimljive prizore i detalje s druženja na Bundeku i šetnje Zagrebom naših učenika razredne nastave pogledajte na Stručna ekskurzija u Zagreb RN 2017. Pročitajte više o samoj proslavi 18. svjetskog dana školskog mlijeka na Bundelu i tko je sve sudjelovao na sljedećoj poveznici: HMU - Svjetski dan školskog mlijeka.