Larisa Zeman osvojila 3. nagradu na internacionalnom natječaju Hrvatske kulturne zajednice u Švicarskoj

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 22. 5. 2017.

U subotu, 20. svibnja 2017. godine, u Hrvatskoj matici iseljenika u Zagrebu svečano je otvorena izložba nagrađenih dječjih radova iz 11 godina natječaja Hrvatske kulturne zajednice, a toj je svečanosti prisustvovala i naša Larisa Zeman (6.r) koja je u ovogodišnjem natječaju "25 godina neovisne, suverene, slobodne i samostalne Hrvatske" osvojila 3. mjesto u kategoriji literarnih radova pod vodstvom mentorice Lidije Novak Levatić.

Tema natječaja sadržana je u naslovu "25 godina neovisne, suverene, slobodne i samostalne Hrvatske", a Larisa je svoju pjesmu naslovila "25 godina neovisne Hrvatske". Pjesma je nastala djelomice na satu hrvatskog jezika, a mentorica joj je dopustila dovršavanje pjesme za domaću zadaću. Larisa je sa svojom obitelji posjetila Hrvatsku maticu iseljenika i oduševila se. Posjetitelje izložbe, među kojima su bili i predstavnici grada Zagreba, gradonačelnik Milan Bandić sa svojim suradnicima, pozdravila je gospođa Nives Antoljak. Nadalje se publici obratila i dugogodišnja voditeljica projekta "Internacionalnog likovno-literarnog natječaja za hrvatsku djecu" gospođa Dunja Gaupp naglasivši radost zbog velikog odaziva iz mnogih zemalja širom svijeta.

Potom je ravnateljica Hrvatske matice iseljenika, gospođa Mirjana Ana-Maria Piskulić pozdravila goste i svečano otvorila izložbu koja će biti otvorena do petka, 26. svibnja 2017.

Lidija Novak Levatić
učiteljica hrvatskog jezika

Zanimljive prizore i detalje s dodjele kao i Larisine fotke s poznatim licima hrvatske javnosti pogledajte u foto-galeriji Dodjela nagrada - internacionalni natječaj HKZ u Švicarskoj.

Larisinu pjesmu prenosimo u cijelosti:

25 GODINA NEOVISNE HRVATSKE

Slovo po slovo,
riječ po riječ,
pokoji nastavak i poneki padež
u glavi se nađe.
Stranice listam.
Od stoljeća sedmog il' od '91.
Možda me pitaju i nešto što znam!
Vrste riječi pamtim:
Hrvatska je imenica.
Moja je zamjenica.
Isto kao i naša.
Neovisna je pridjev.
Stoji je glagol.
Za nju s prijedlogom stoji
u njedrima priložna oznaka mjesta.
Srce vatreno.
Volim te, Hrvatsko!