UZ Klopotec na 29. smotri učeničkih zadruga Međimurske županije

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 21. 5. 2017.

18. svibnja 2017. u Čakovcu u Ulici Kralja Tomislava održana je 29. smotra učeničkih zadruga Međimurske županije pod pokroviteljstvom Međimurske županije i TZ Grada Čakovca. I ove smo godine zauzeli 1. mjesto u županiji u kategoriji osnovnih škola! Predstavljali su nas Filip Pilaj (7.r), Luka Kralj (5.r) i Matea Jakopić (4.r) s mentoricama Martom Lončar-Vinković i Ivanom Štimec Protrka ...

Organizator i domaćin smotre je i ove godine bio Centar za odgoj i obrazovanje Čakovec. Otvorenju su nazočili i izložbene prostore pogledali: župan Matija Posavec, gradonačelnik Stjepan Kovač, predsjednik županjiske skupštine Mladen Novak, te predsjednica TZ Grada Čakovca Boška Ban Vlahek.

Naša se zadruga predstavila radovima ekološke i vrtlarske grupe pod geslom "Čuvari bioraznolikosti". U ponudi smo imali vrećice, torbice i sl. napravljene od recikliranih vrećica i platna. Naš najproizvod su bile šumske jagode u posudi od reciklirane plastike i platna. Osim našeg Filipa Pilaja iz 7.r, koji je "veteran" u radu naše UZ, ove godine su nas po prvi puta predstavljali Luka Kralj iz 6.r te Matea Jakopić iz 4.r. Svi su odlično odradili svoj posao pred prosudbenom komisijom te na najbolji mogući način predstavili rad naše zadruge kroz proteklih godinu dana. Vrlo vješti su bili i u prezentiranju praktičnog rada.

Za naš je izložbeni prostor opet vladalo veliko zanimanje, što se vidjelo po interesu novinara i prolaznika koji su sa zanimanjem pogledali što imamo, a dosta smo toga uspjeli i prodati.

Na kraju smotre smo saznali da smo u ukupnom poretku zauzeli 4. mjesto (u kategoriji osnovnih, srednjih škola i Centra za odgoj i obrazovanje), no zavidno 1. mjesto u konkurenciji osnovnih škola. Zadovoljni smo rezultatom, no nismo zadovoljni što smo još uvijek "u istom košu" sa srednjim školama i COO.

Čestitamo našim vrijednim zadrugarima kao i njihovim mentoricama Marti Lončar-Vinković (voditeljici UZ i vrtlarske grupe) i Ivani Štimec Protrka (voditeljici voćarske i ekološke grupe).

Marta Lončar-Vinković
voditeljica UZ