Terenska nastava u Austriju

Autor: Milena Maračić, 24. 5. 2024.

Učenici predmetne nastave proveli 21.5. 2024. na terenskoj nastavi u Austriji.
Učenici su najprije uz vodstvo na njemačkom jeziku razgledali vrlo zanimljiv
utvrdu Riegersburg, upoznali se s njezinom poviješću, stanovnicima i načinu
života u ono vrijeme i običajima. Poseban doživljaj je bila vožnja ostakljenim
brdskim liftom kojim smo stigli u podnožje utvrde.

Nakon toga smo posjetili dućan čokoladarnice Zotter, isprobali nekoliko vrsta tekuće čokolade, uživali u raznovrsnoj ponudi i okusima.

Slijedeća stanica je bila razgled centra Graza u kojem nas je posebno oduševio otok na Muri, katedrala i lijepo uređeni glavni trg. Nakon kratkog slobodnog vremena i kupnje sitnica koje su nam zapale za oko, uputili smo se ka posljednjem odredištu, a to je bio Skulpturenpark u blizini Graza. Njega samo, nažalost, morali ubrzano razgledati jer nam je kiša pomrsila planove, no ne i dobro raspoloženje. Razgledali smo manji dio parka, divili se uređenju i skulpturama i pronašli put iz labirinta. Malo pokisli, no puni dojmova, vratili smo se kućama i već radimo planove za idući posjet Austriji.
Još jednom smo dobili potvrdu kako su naši učenici dobrog ponašanja na javnim mjestima i zainteresirani za ono čemu ih se želi poučiti na terenu. Neki su čak i samoinicijativno progovorili njemački, a o tome kakvi smo bili govori pohvala gospođe Sabine koja nas je vodila u dvorcu, kako smo im doveli „ganz liebe junge Menschen“.

Ostale fotografije možete pogledati u foto-galeriji ''Izlet u Ausriju''.

voditeljica terenske nastave Marta Lončar-Vinković